تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام

دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام
خدمات پست،پست بانک و مخابرات{ ICT روستایی}
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟

لینک دوستان


فرآیند شناسایی استعدادها در شرکت مخابرات ایران، کار خود را با مرحله مصاحبه با منتخبان ورود به مخزن استعدادها آغاز کرد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران ، در عصر حاضر ، توسعه منابع فکری،انسانی و مدیریت دانش به عنوان راز بقاء و ماندگاری سازمان ها و جوامع تلقی می شود و مهم ترین چالش در عرصه کسب و کار ، بهره مندی از نیروی انسانی هوشمند، مستعد، توانمند و شایسته می باشد. ازآن جا که سازمان ها در آینده با چالش های رقابتی فزاینده ای مواجه خواهند شد و برای مدیریت این چالش ها ،نیاز به کارکنان و مدیرانی شایسته تر و اثر بخش تر خواهند داشت، لذا در سازمان های آینده نگر و آینده ساز، مدیریت استعدادها وجایگزین پروری، هر روز از اهمیت بیشتری برخوردار می باشد. شرکت مخابرات ایران نیز به عنوان بزرگ ترین شرکت ارایه دهنده خدمات مخابراتی، این نیاز را بیش از پیش احساس و دو سالی ست که در راه شناسایی استعدادها قدم نهاده است.

محمدعلی باطنی، معاون توسعه سرمایه انسانی مدیرعامل، پیاده سازی پروژه شناسایی استعدادها و پست های کلیدی در شرکت مخابرات ایران را ضروری دانست و گفت: در شرکتی به بزرگی و وسعت مخابرات ایران که بیش از 80 درصد حوزه های کاری آن فنی و تخصصی ست، به منظور شناسایی افراد مستعد برای پست های کلیدی و جانشین پروری، شناسایی افراد مستعد، امری اجتناب ناپذیر است.

معاون توسعه سرمایه انسانی مدیرعامل، در جریان انجام مرحله مصاحبه با منتخبان ورود به مخزن استعدادهای شرکت مخابرات ایران، مدیریت استعداد را به عنوان سیستمی برای شناسایی، پرورش، ارتقاء و نگهداری افراد مستعد دانست و افزود: پروژه شناسایی افراد و حوزه های کلیدی با هدف بهینه کردن توان سازمان به منظور تحقق نتایج کسب و کار از دو سال گذشته در این حوزه تعریف و با در نظر گرفتن چرخه حیات کارکنان به عنوان مدلی برای یکپارچه سازی و به کارگماری افراد مستعد در حوزه های کلیدی، در این مرحله پس از گذراندن چند مرحله آزمون، با انجام مصاحبه در سطح کارشناسان در حال انجام است.

محمدعلی باطنی با اشاره به اینکه این پروژه از سال 92 در حوزه اداره کل مدیریت استعدادها معاونت توسعه سرمایه انسانی کلید خورد خاطرنشان کرد: ابتدا با تعریف پروژه و اعلام آغاز آن در بین کارکنان مجموعه شرکت مخابرات ایران، داوطلبان - در سطح کارشناس - با تکمیل فرم های خود اظهاری به صورت سیستمی در چند مرحله آزمون شرکت کردند و 204 نفر از شرکت های مخابرات استانی پس از کسب امتیاز لازم، اکنون در مصاحبه حضوری در زمینه های توانمندی های فردی ، رفتاری ، روان شناختی مدیریتی مورد ارزیابی ارزیاب های حاذق شرکت مشاور قرار گرفته و پس از اعلام نهایی، برندگان در مخزن استعدادهای شرکت مخابرات ایران قرار گرفته تا بر اساس تخصص و خلاقیت آنان در پست های مربوطه از آنان استفاده شود.

وی از نیروهای مستعد و متخصص به عنوان گنج پنهان سازمان یاد کرد و گفت: خروجی این پروژه، شناسایی این گنج های پنهان، توسعه و پرورش استعداد آن ها در قالب برنامه آموزشی مدون برای هر حوزه به صورت جداگانه و استفاده از آنان در پست های کلیدی و مسیر شغلی مرتبط می باشد.

معاون توسعه سرمایه انسانی مدیرعامل پیاده سازی این پروژه را یک فرآیند برد برد میان سازمان و کارکنان توصیف کرد و افزود: نتیجه این کار استفاده بهینه از توانمندی و تخصص افراد در حوزه های مرتبط است که این امر هم رضایت شغلی فرد را به همراه دارد و هم سازمان از این کار نفع می برد.

محمدعلی باطنی با بیان این که در فاز بعدی این پروژه، مدیران پایه و میانی شرکت مصاحبه خواهند شد گفت: پس از برگزاری آزمون سطح کارشناسان، مدیران سطح پایه و میانی که فرم های الکترونیکی خوداظهاری را تکمیل کرده بودند در چهار آزمون شرکت کردند که منتخبان آزمون به زودی در فرآیند انجام مصاحبه حضوری شرکت خواهند کرد.

منبع : شرکت مخابرات استان تهرانطبقه بندی: شرکت مخابرات ایران،
[ شنبه بیست و هشتم شهریور 1394 ] [ 07:18 قبل از ظهر ] [ مدیریت وب ]
.: Weblog Themes By folder98 :.

درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :