ICT_ROOSTAEI

مجموعه خدماتICT
پست
مخابرات
پست بانک

دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام - چرا کارگران از اجرای این طرح استقبال می‌کنند؟

خدمات پست،پست بانک و مخابرات{ ICT روستایی}
صفحه خانگی اضافه به علاقمندی ها نقشه سایت

پیام مدیریت وب بسطام


بنام خالق یکتا
به عشق محمد و آل محمد صلوات

{ آرامگاه شیخ بایزیدبسطامی دربسطام }
سلام دوستان ازاینکه محفل این حقیر راباقدوم مبارک مزین کرده و دیده باران فرمودیدسپاسگزارم امیدوارم بانظرات خوب و سازنده اتان مرا درارائه ی هرچه بهتراین وبلاگ یاری فرمایید.وبلاگ بسطام سعی دارد اوقات خوشی رابرای شماعزیزان فراهم نماید و ضمناً پلی باشد بین همکاران مخابرات روستایی کشور،درصورت تمایل مرابه اسم دفترخدمات فناوری اطلاعات وارتباطات روستای بسطام لینک کنید وباگذاشتن پیغام درقسمت نظرات منتظرباشیدتادراسرع وقت لینک شویید.باتشکر مدیریت

نویسندگان وب بسطام

تقویم و ساعت وب بسطام

ارتباطات وب بسطام

***شروع***
لینک دوستان+
چپ نیوز _
تک ایران_
مخابرات ما _
فروشگاه کارگزاران آی سی تی_
فروشگاه های بسطام +
فروشگاه شماره 1 _
فروشگاه شماره 2 _
فروشگاه شماره 3_
فروشگاه شماره 4 _
فروشگاه شماره 5 _
فروشگاه شماره 6 _
دفاتر و انجمن ICT کشور+
توللیICT _
خمینICT _
ترجانICT _
سرابICT _
کوئیکICT _
اصفهانICT _
پیرانشهرICT _
همسفرICT _
مولان آبادICT _
کارگزاران خودمخابرات ICT _
انجمن کارگزاران روستایی ICT _
انجمن دفاتر پیشخوان مرکزیICT _
انجمن دفاتر پیشخوان لرستانICT _
انجمن دفاتر پیشخوان گلپایگان ICT _
انجمن دفاتر پیشخوان کرمانشاه ICT_
انجمن دفاترپیشخوان خراسان رضویICT _
دانلود های اینترنتی +
دانلود و کد موزیک کردی _
Team Viewer 5دانلود فایل _
دانلود رایگان کتاب - زندگینامه _
دانلود آهنگ بهترین خوانندگان _
دانلود کتاب خیام به زبان کردی _
دانلود رایگان کتاب - ادبیات جهان _
دانلود کتاب رایگان - روانشناسی _
دانلود رایگان کتاب - کامپیوترو آی.تی _
دانلود رایگان کتاب - کتابهای تخصصی _
دانلود رایگان کتاب - کتابخانه امیدایران _
دانلود رایگان کتاب - دینی وعلوم انسانی _
پورتال های اینترنتی +
پورتال شهرداری سقز _
پورتال فرمانداری سقز _
پورتال پیام نور مرکز سقز _
پورتال هواشناسی سقز _
پورتال پست بانک کردستان _
پورتال دانشگاه آزاد واحد سقز _
پورتال رسمی استانداری کردستان _
پورتال کار و امور اجتماعی کردستان _
پورتال شرکت پست استان کردستان _
پورتال مدیریت آموزش و پرورش سقز _
پورتال دفاتر پیشخوان استان کردستان _
پایگاه های اینترنتی +
پایگاه خبری آفتاب _
پایگاه خبری اکونیوز _
پایگاه خبری جام جم _
پایگاه عصر موسیقی _
پایگاه آب و هوای جهان _
پایگاه باشگاه زوج آسمانی _
پایگاه شبکه رادیویی فرهنگ _
پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت _
پایگاه اطلاع رسانی کارمند نیوز _
پایگاه خبری فوتبال ایران و جهان _
پایگاه سازمان امور مالیاتی کشور _
پایگاه پخش زنده تلویزیون و رادیو _
پایگاه کانون دفاتر پیشخوان دولت _
پایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام _
پایگاه بیمارستان و مراکز درمانی مادر _
پایگاه سوابق صندوق تامین اجتماعی _
**************پایان*************
لیست کامل ارتباطات

سقز

نظرسنجی وب بسطام

نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟

امکانات ویژه وب بسطام

بازدید امروز:
بازدید دیروز:
بازدید این ماه:
بازدید ماه قبل:
بازدید کل:
کل مطالب:
[Translate to English]
RSS     ATOM
دریافت کد نظر یادت نره شارژ اینترنت َADSL فیش حقوق بازنشستگان فیش حقوق شاغلین خرید عینک آفتابی معرفی فروتل سونی اریکسون اسمبلی نوکیا اسمبلی نمایشگاه دائمی فروتل کوچک کننده بینی آیدان اصل بزرگترین بانک اطلاعاتی تعمیرات موبایل خرید ساعت دیواری
موضوع: اجتماعی  | نویسنده: مدیریت وب | تاریخ: سه شنبه نوزدهم آبان 1394

شکی نیست که برقراری عدالت مزدی و پرداخت دستمزدی عادلانه و مساوی در کارهای مشابه و با شرایط کار یکسان برای کارگران و کنترل هزینه‌ها و پرداختهای انگیزشی برای کارفرمایان در محیط کار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و طبعا یک نظام مزدی عادلانه با مشخص بودن شرح وظایف و دامنه مسئولیت مشاغل از عواملی است که در اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا، وزارت کار اخیرا از اجرای گسترده طرح طبقه‌بندی مشاغل در کشور خبر داده و اعلام کرده است که طراحی ساختار جدید طرح طبقه‌بندی مشاغل را در 3 مدل تدوین کرده و به زودی در اختیار دستگاهها قرار می‌دهد.

سیدحسن هفده تن -معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی - با اشاره به روزآمد شدن آیین‌نامه‌های طرح طبقه‌بندی مشاغل کشور می‌گوید: در حال حاضر ساختار و بنیان طرح طبقه بندی مشاغل بر اساس سه مدل موفق دنیا تدوین شده که در اختیار مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در سطح استان‌ها قرار می‌گیرد.

وی با تاکید بر لزوم نوآوری هر چه بیشتر برای عملیاتی شدن این طرح 30 ساله در کشور می‌افزاید: طرح جدید نظام طبقه‌بندی مشاغل امسال با اجرای داوطلبانه و آزمایشی در چند واحد تولیدی دارای محصولات دانش بنیان، فراگیر خواهد شد.

به گفته هفده تن، تغییر نگاه صرفا حمایتی و کسب درآمد مالی به درآمد زایی جدید با استفاده از ظرفیتهای رقابتی هر استان از رویکردهای این برنامه به شمار می‌رود.

وی معتقد است: اگر سیاستهای حوزه روابط کار به درستی تبیین شود می‌تواند اشتغال را توسعه دهد در غیر این صورت آینده تولید و سرمایه‌گذاری کشور با مخاطراتی روبه‌رو خواهد شد.

اگرچه امروز در بسیاری از واحدهای بزرگ و کارخانه‌ها طرح طبقه بندی مشاغل به اجرا در‌آمده ولی هستند کارگاههایی که همچنان از این کار سر باز می‌زنند و میلی به اجرای طبقه‌بندی مشاغل ندارند. بر این اساس این سوال مطرح می‌شود که آیا اجرای طبقه بندی مشاغل به سود کارگاه است یا به زیان آ‌ن؟

پیش از آنکه به پاسخ این پرسش برسیم به تعریف طبقه بندی مشاغل می‌پردازیم.

طبقه‌بندی مشاغل عبارت است از گروه‌بندی مشاغل بر اساس نوع وظایف،سطح مسئولیت و شرایط احراز شغل اعم از تحصیل،مهارت و تجربه. به عبارتی طبقه‌بندی مشاغل شامل دسته‌بندی یا تنظیم مشاغل در گروه‌های مختلف بر مبنای تشابه وظایف و مسئولیت‌ها است به نحوی که اولا وظایف، اختیارات و مسئولیت‌های هر شغل مشخص و دوم شرایط احراز هر شغل تعیین شود و حقوق دستمزد و مزایای قابل پرداخت به هر طبقه و گروه شغلی نیز بر مبنای این دو مورد پرداخت شود.

کارشناسان می‌گویند در اجرای طبقه‌بندی مشاغل کوچکترین عامل زیانباری که به ضرر کارگاه یا سازمان باشد به چشم نمی‌خورد و ایجاد یک ساختار سازمانی موجب می‌شود که افراد سلسله مراتب سازمانی خود را بشناسند و رابطه آنها به شکل افقی و عمودی در سازمان مشخص شود و از یک نظم و قاعده تبعیت کند.

طرح طبقه‌بندی مشاغل موجب پویایی و ارتقای نیروی کار و پرداخت دستمزد عادلانه می‌شود

فعالان کارگری نیز تاکید دارند که اجرای طبقه بندی مشاغل به کارفرما کمک می‌کند تا ضمن تنظیم بودجه سازمان یا بنگاه تحت اداره و اطلاع از هزینه‌های پرسنل خود، میزان دستمزد عادی، اضافه کاری، انتقال، انتصاب و استخدام‌ها در سال را بهتر مشخص کند. همچنین با آگاهی از توانایی فردی کارکنان و شناخت نیازهای فنی و تخصصی آنها نسبت به انتصاب افراد در پستهای مختلف برای پذیرش مسئولیتها و وظایف متعدد اقدام کند.

فتح الله بیات - رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور - اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در کارگاه‌ها را ضروری می‌داند و می‌گوید: در حال حاضر طبقه‌بندی مشاغل به درستی در کارگاهها اجرا نمی‌شود و بعضا مشاهده می‌شود که در کارگاههای کوچک دریافتی کارگری با سابقه بالا و مدرک پایین با کارگر کم سابقه و دارای مدرک بالا یکی است که باید اصلاح شود زیرا در بیشتر کشورها داشتن تخصص و سابقه، ملاک بالا رفتن حقوق و دستمزد به شمار می‌رود.

وی یکی از عوامل موثر در افزایش دریافتی کارگران را حرفه و تخصص آنها می‌داند و می‌افزاید: در برخی کارگاه‌ها ممکن است کارگری مدرک دیپلم داشته باشد ولی چون تخصص دارد حقوق خوبی می‌گیرد در مقابل کارگری با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس حداقل حقوق و دستمزد را دریافت می‌کند بنابراین طبقه‌بندی مشاغل باید به شکل صحیح در تمام کارگاه‌ها به اجرا درآید و مدرک، سنوات و تخصص نیروی کار مدنظر قرار گیرد تا حقوق نیروی کار به سمت واقعی شدن برود.

علی خدایی مشاور کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور نیز اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل را موجب از میان برداشتن فاصله‌های حقوقی و پرداخت واقعی حقوق کارگر می‌داند.

وی می‌افزاید: متاسفانه بخش اعظمی از کارخانه‌های بزرگ لیست کارگران خود را به عنوان کارگر ساده رد می‌کنند و حقوق کارگر ساده را به کارگر متخصص خود می‌دهند و هیچگونه اختلافی بین حقوق کارگر ساده و کارگر متخصص قایل نمی‌شوند.

به گفته مشاور کانون شوراهای اسلامی کار کشور، با وجود آ‌نکه قانون کار موضوع طبقه‌بندی مشاغل را دیده است اما این طرح به درستی در کشور اجرا نمی‌شود از این رو وزارت کار به عنوان مجری قانون باید نظارت بیشتری نسبت به اجرای صحیح آن اعمال کند و بازرسی از کارگاه‌ها را افزایش دهد زیرا وجود قانون به تنهایی کاری از پیش نمی‌برد.

خدایی در عین حال مهمترین مانع اجرای طبقه‌بندی مشاغل را نبود امنیت شغلی کارگران دانسته و می‌افزاید: بسیاری از کارگران دارای قراردادهای کوتاه مدت هستند و نگرانی آنها برای از دست دادن شغل موجب شده تا نتوانند پیگیر طرح طبقه بندی مشاغل باشند از طرفی برخی کارفرمایان برای آنکه طرح اجرا نشود رویه اخراج یا تغییر کارگران و جایگزین کردن کارگر را در پیش می‌گیرند به همین دلیل اجرای واقعی طرح سالها با مشکل مواجه بوده است.

برابر ماده 48 قانون کار، به منظور جلوگیری از بهره کشی از کار دیگری وزارت کار موظف است نظام ارزیابی و طبقه‌بندی مشاغل را با استفاده از استاندارد مشاغل و عرف مشاغل کارگری در کشور تهیه کند و به مرحله اجرا در آورد.

در ماده 49 قانون کار نیز آمده است به منظور استقرار مناسبات صحیح کارگاه با بازار کار در زمینه مزد و مشخص بودن شرح وظایف و دامنه مسئولیت مشاغل مختلف در کارگاه، کارفرمایان مشمول این قانون با همکاری کمیته طبقه بندی مشاغل کارگاه یا موسسات ذیصلاح، طرح طبقه بندی مشاغل را تهیه و پس از تایید وزارت کار اجرایی کنند.

طرح طبقه‌بندی مشاغل مربوط به کارگاههای دارای 50 نفر کارگر به بالا است و وزارت کار در تلاش است با طراحی ساختار جدید طرح طبقه‌بندی مشاغل و تدوین آن بر اساس مدل‌های موفق دنیا در جهت ارتقای بیشتر نیروهای کار و افزایش بهره‌وری محیط کار گام بردارد.

فعالان کارگری به برخی تبعیض‌ها میان کارمندان و کارگران در صورت اجرای طبقه بندی مشاغل اشاره کرده و می‌گویند: به دلیل فقدان نظام مناسب پرداخت حقوق، بخش اعظمی از کارگران زیر خط فقر زندگی می‌کنند و در صورت اجرای طبقه‌بندی مشاغل نیز بر خلاف کارمندان ادارات که به محض دریافت مدرک تحصیلی بالاتر حقوق و مزایای‌ آ‌ن را دریافت‌ می‌کنند تنها افزایش سالانه دستمزد شامل حالشان می‌شود و هیچ قانونی برای افزایش حقوق کارگرانی که مدرک تحصیلی خود را بالا می‌برند دیده نشده که از این جهت نوعی تبعیض آشکار به شمار می‌رود.

به گزارش ایسنا، بی تردید با اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در کارگاهها حدود ارتقای شغلی نیروهای کار بر اساس میزان علم و تجربه، مهارت و سابقه مشخص و متناسب با جایگاه و شرایط محیط کار، شرایط احراز شغل و میزان تلاش به نیروهای کار دستمزد داده می‌شود.

اجرای طرح طبقه بندی مشاغل به پویا کردن سازمان، بالا بردن انگیزه افراد، ایجاد مسیر رشد نیروهای کار، نظم و انضباط و رسیدگی بهتر به مجموعه سازمانی یا کارگاهی کمک می‌کند از این رو اقدام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اقدامی موثر و سودمند است و کارفرمایان و مدیران باید از ساختار جدید طبقه بندی مشاغل استفاده مطلوب را داشته باشند.

منبع : ایسنا


تلکس خبری وب بسطام

:: عضو جامعه کارگزاران مخابرات روستایی مطرح کرد؛ کارگزاران مخابرات روستایی خواستار اجرای طرح طبقه بندی مشاغل
:: سایه سنگین ابهام بر سر کارگزاران مخابرات روستایی
:: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : باید به شکایت کارگزاران مخابرات روستایی رسیدگی شود
:: انتشار نامه کانون به مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در خبرگزاری فارس
:: بررسی سوالات قاضی پور و کامران از وزیر کار/ربیعی: استخدام کارگران کارگزاری‌های مخابرات در دستور کار وزارت رفاه
:: نامه سرگشاده كارگزاران مخابرات روستایی به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ایی ( دامت بركاته )
:: نامه سرگشاده كارگزاران مخابرات روستایی به مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی )
:: نظر حقوق دادن برجسته كشور دكتر بهمن كشاورز در مورد طرح دعوی شركت مخابرات ایران در دیوان عدالت اداری در خصوص كارگزاران مخابرات روستایی
:: انتشار و چاپ جوابیه كارگزاران مخابرات روستایی به سخنگوی محترم شركت مخابرات ایران در روزنامه شرق شماره 2969 مورخه 1 مهر 1396
:: جوابیه كارگزاران مخابرات روستایی به اظهارات منتشر شده سخنگوی محترم شركت مخابرات ایران در رسانه های جمعی
:: کارگزاران مخابرات روستایی کشور در واکنش به اظهارات سخنگوی مخابرات:
:: برگزاری جلساتِ رایزنیِ کارگزاران مخابرات روستایی کشور با مقامات مسئول/ قراردادهای دائم خواسته کارگزاران مخابرات
:: توضیحات شرکت مخابرات ایران در مورد تجمع کارگزاران روستایی/ قرارداد کارگزاران روستایی به تایید وزارت کار و مجلس شورای اسلامی رسیده است
:: بیانیه پایانی تحصن ۲ روزه کارگزاران مخابرات روستایی مقابل شرکت مخابرات ایران
:: روزنامه شرق : سرپیچی مخابرات از حكم دیوان
:: کارگزاران مخابرات روستایی از استانهای مختلف به تهران آمدند و مقابل شرکت مخابرات ایران تجمع کردند.
:: تجمع کارگزاران مخابرات روستایی خوزستان/اجرای قانون و عقد قرارداد دائم خواسته کارگزاران
:: «لطیفه سعیدی» با دست و پای بیحرکت در بیمارستان بستری است/ شرکتی‌های مخابرات می‌گویند از مطالبه عدالت دست برنمی‌داریم
:: تجمع كارگزاران مخابرات برای قانون كار
:: بابایی صالح در نطق میان دستور به وزیر ارتباطات درباره وضعیت استخدامی كارگزاران مخابرات روستایی تذكر داد