تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام

دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام
خدمات پست،پست بانک و مخابرات{ ICT روستایی}
نویسندگان
نظر سنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟

لینک دوستان
مهندس قنبری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: در حال حاضر سهم فناوری اطلاعات در سبد ما کمتر از ۲۰ درصد و در زمینه مخابرات نزدیک به ۸۰ درصد است. از این رو در پی آنیم که در برنامه ششم سهم فناوری اطلاعات به ۳۰ درصد و سهم مخابرات به ۷۰ درصد برسد.

 معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات افزود: در همین راستا از میزان ۶۰ هزار میلیارد تومانی که در برنامه ششم برای سرمایه‌گذاری در این حوزه در نظر گرفتیم نزدیک به ۱۵ تا ۲۰ هزار میلیارد تومان در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری خواهیم کرد.

 وی با بیان اینکه امروزه فناوری اطلاعات پیشران توسعه بود، بنابراین هر اندازه که سرعت دسترسی و شبکه پهنای باند بالا رود رشد تولید ناخالص داخلی ما نیز افزایش می‌یابد، گفت: امسال برای متوسط دسترسی چهار مگ، در پایان برنامه ششم این میزان به ۲۰ مگ و تا پایان زمان ۱۰ ساله در چشم انداز دسترسی به ۱۰۰ مگ را هدف گذاری کرده‌ایم، زیرا هر اندازه که شبکه‌ها توسعه یابد استقبال مردم افزایش می‌یابد و نیازشان به پهنای باند بالا نیز بیش از پیش حل می‌شود.

 مهندس قنبری به میزان هزینه‌های افزایش سرعت دسترسی در سبد خانوار نیز اشاره کرد و افزود: همواره درصدی از هزینه‌ها در سبد خانوارها بوده است که معمولا در دنیا هم این سهم بیش از پنج درصد نیست. از این رو ما با حفظ پنج درصد در سبد هزینه خانوارها این افزایش سرعت را خواهیم داشت. اگر سرعتمان حدود ۱۰ برابر افزایش یابد هزینه هایمان بیش از دو یا سه برابر زیاد نمی‌شود.

 رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران با اشاره به سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌ها اظهار داشت : طی سه سال گذشته نزدیک به ۴۰۰۰ میلیارد تومان در زمینه زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کردیم و از سویی دیگر اپراتورها را نیز ۱۶ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری کردند؛ یعنی به ازای هر واحد دولت، اپراتورها چهار واحد سرمایه گذاری کردند.

 وی با بیان اینکه در پی آن هستیم که در همه روستاها ارتباط پرسرعت را دایر کنیم به حداقل دسترسی دو مگابیتی روستاها برای سرویس‌های خدمات دولت الکترونیک در راستای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر اشاره کرد.

 قنبری افزود: با توجه به اینکه مکالمه و ویس در حال حذف است و در عوض دیتا به عنوان جایگزین آن مطرح است، به دنبال این هستیم که شبکه دیتا را به روستاها برده تا بر اساس آن حتی ویس را در دیتا عرضه کنیم که به احتمال زیاد این خدمات جدید تا سال آینده در روستاهای کشور عرضه می‌شود.
طبقه بندی: شرکت مخابرات ایران،
[ سه شنبه سیزدهم مهر 1395 ] [ 10:02 قبل از ظهر ] [ مدیریت وب ]
.: Weblog Themes By folder98 :.

درباره وبلاگ


آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :