تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام

لینکستان

نظرسنجی

نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟

خدمات پست،پست بانک و مخابرات{ ICT روستایی}

خبرگزاری فارس: بازگشایی مرز سیف سقز مطالبه به‌حق مردم از دولت است

فرماندار سقز گفت: بازگشایی مرز سیف سقز مطالبه به‌حق مردم این شهرستان از دولت است.


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، علی‌اکبر ورمقانی در دیدار استاندار کردستان با مردم بخش سرشیو که با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسؤولان استانی و شهرستانی صورت گرفت، اظهار کرد: سفر استاندار کردستان و بخشی از مسؤولان به سقز و حضور در جمع مردم این بخش با هدف تقدیم هدیه نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید به ساکنین روستاهای مرزی است که در شعاع 20 کیلومتری مرز قرار دارند.

وی گفت: تمام ساکنین روستاهایی که در شعاع 20 کیلومتری مرز قرار دارند از این هدیه بهره‌مند می‌شوند، اما چون امکان جمع کردن همه مردم روستاها نبود امروز به نمایندگی از تمام آنها این هدیه به مردم سه روستای بخش سرشیو به عنوان نمادین پرداخت می‌شود.

فرماندار سقز با بیان اینکه بخش کم توسعه یافته‌ترین بخش شهرستان سقز است، گفت: علیرغم تمام محدودیت‌های مالی و اعتباری دولت تدبیر و امید سعی کردیم در شورای برنامه‌ریزی شهرستان به این بخش توجه شود.

ورمقانی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 5 کیلومتر باقیمانده از جاده سقز مریوان تا بهار سال آینده آسفالت می‌شود که امیدواریم بهره‌برداری از آن بستر توسعه این بخش را در حوزه‌های مختلف فراهم کند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه شتاب توسعه در بخش سرشیو روز به روز بیشتر می‌شود، گفت: اعتبارات دهیاری‌ها در بخش سرشیو با نگاه معاون عمران استانداری کردستان به صورت ویژه‌تر دیده شده است، ولی بالابودن محرومیت در این بخش نیاز به تلاش بیشتر را برای رفع مشکلات می‌طلبد.

فرماندار سقز با بیان اینکه این بخش از محرومیت بالایی برخوردار است که باید به صورت ویژه به آن نگاه شود، خاطرنشان کرد: بارها به این بخش آمده‌ایم و قول‌هایی برای رفع مشکلات آنها داده شده، که با تمام توان در راستای توسعه آن گام برداریم و بدون شک تحقق این مهم نیاز به توجه بیش از پیش مسؤولان ذیربط در سطح استان و شهرستان دارد.

ورمقانی بازگشایی مرز سیف را از خواسته‌های به حق مردم سرشیو و کل مردم شهرستان سقز عنوان کرد و اظهار داشت: اطلاع‌ دارم دولت، سپاه پاسداران استان و هنگ‌مرزی، ستاد مرکزی نیروهای مسلح، اداره‌کل اطلاعات همه دنبال این هستند که دغدغه بازگشایی این مرز را حل کنند.

وی اظهار کرد: بازگشایی این مرز می‌تواند نقش مهمی در توسعه و رفع مشکلات اقتصادی در این منطقه داشته باشد.

فرماندار سقز خواستار افزایش اعتبارات بخش سرشیو از سوی معاونت عمران استانداری کردستان شد و اظهار داشت: مردم این منطقه از وفادارترین مردمان کشور نسبت به نظام هستند که امیدواریم با تلاش مسؤولان بخشی از مشکلات آنها حل شود.

ورمقانی در پایان با بیان اینکه شاخص بهره‌مندی راه روستایی سقز از میانگین استانی پایین‌تر است، گفت: پروژه گازرسانی به روستاهای بخش سرشیو و سایر بخش‌های شهرستان سقز با جدیت دنبال خواهد شد.آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :