تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام

لینکستان

نظرسنجی

نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟

خدمات پست،پست بانک و مخابرات{ ICT روستایی}

خبرگزاری فارس: توسعه راه‌ها یکی از سیاست‌های اصلی دولت در کردستان است

استاندار کردستان گفت: یکی از سیاست‌های اصلی دولت در کردستان توسعه راه‌ها است که در سفر رئیس جمهور با استان هم، حدود 50 درصد اعتبارات به بخش راه اختصاص یافت.


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، عبدالمحمد زاهدی بعد از ظهر امروز در دیدار با مردم بخش سرشیو شهرستان سقز، اظهار کرد: از اینکه توفیق پیدا کردیم که امروز در جمع مردم بخش سرشیو باشم، خدا را شاکر هستم.

وی ادامه داد: مردم بخش سرشیو، مردمی متدین هستند و علاوه بر این مردمانی زحمت‌کش و مرزداران واقعی برای نظام و کشور هستند.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید بنا را بر این دارد که موضوع توسعه و پیشرفت را در همه نقاط کشور به صورت متوازن دنبال کند.

زاهدی اضافه کرد: اعتقاد ما بر این است که توسعه کشور یعنی توسعه تمام روستاها، شهرها، شهرستان‌ها و استان‌های کشور و این توسعه باید به صورت متوازن و هم‌گام با هم پیش برود.

وی با بیان اینکه دولت همه توان خود را گذاشته که این عقب‌ماندگی‌ها را جبران و بستر توسعه این مناطق را فراهم سازد، گفت: خداوند هیچ نقطه‌ای از دنیا را محروم نیافریده و اگر چنین اعتقادی داشته باشیم، به عدالت خدا شک کرده‌ایم و باید این ظرفیت‌ها و نعمت‌هایی که خداوند به نقاط مختلف داده، باید شناسایی و از آن بهره‌برداری کرد.

استاندار کردستان افزود: اگر امروز در کشور و دنیا نقاطی را به عنوان نقاط پیشرفته و توسعه یافته تلقی می‌کنیم و نقاطی را به عنوان نقاط محروم یاد می‌کنیم این به این معنا نیست که آن مناطق ظرفیت و مزیتی را از سوی خداوند ندارند، این ما هستیم که این ظرفیت‌های خدادادی را به خوبی شناسایی نکرده و از آنها استفاده نکرده‌ایم.

وی اظهار کرد: در استان کردستان و در منطقه‌ای مثل سرشیو که هم زمین مناسب و از بارندگی کافی برخوردار و آب لازم را دارد و مهمتر از آن مردم سخت‌کوش و دینداری دارد باید این نعمت‌ها را پاس بداریم و کمک بکنیم، این منطقه نسبت به وضعیت امروز از توسعه و رشد و پیشرفت بیشتری برخوردار باشد.

استاندار کردستان با بیان اینکه نکاتی از سوی مسوولان در این جلسه در مورد مشکلاتی در این بخش عنوان شد که مطالبات به حق مردم است، گفت: این وظیفه ما دولتمردان به عنوان خادمان مردم است که این مطالبات را پاسخگو باشیم و مشکلات موجود را حل کنیم.

زاهدی اظهار کرد: پاسخگویی به برخی از این مطالبات مانند، بهره‌مندی روستائیان از گاز طبیعی شاید زمان‌بر باشد، اما برخی مطالبات دیگر همچون مشکلات مربوط به ظرفیت‌ها و فضاهای آموزشی باید در بازه زمانی کوتاهی پاسخ داده شود.

وی گفت: موقعیت جغرافیایی سرشیو علاوه بر نعمات‌های خدادادی مانند، آب، زمین و غیره یک مزیت دیگر آن قرار گرفتن در مسیر راه سقز به مریوان است، که باید حتما این جاده را به نحوی که به عنوان جاده اصلی مورد استفاده قرار گیرد ارتقا دهیم.

استاندار کردستان اظهار کرد: اگر این مسیر به عنوان جاده اصلی محسوب شود، قطعا همه مردمان این بخش از نعمت راه مناسب استفاده و از سوی دیگر بحث گردشگری در آن رونق خواهد گرفت.

زاهدی با تأکید بر اینکه یکی از سیاست‌های اصلی دولت در کردستان توسعه راه‌ها است، گفت: در سفر رئیس جمهور نزدیک 50 درصد اعتبارات به بخش راه اختصاص یافت، چون تا زمانی که موضوع زیرساخت‌های حمل و نقل در استان حل نشود، توسعه و پیشرفتی در استان حاصل نخواهد شد.

وی گفت: در بحث توسعه‌ راه‌های روستایی هم توجه جدی صورت گرفته، و اقدامات خوبی در این راستا انجام شده است.

استاندار کردستان به بازارچه سیف سقز هم اشاره کرد و افزود: تلاش‌های زیادی شده و قرار است جلسه‌ای برای نهایی کردن این مسئله به زودی برگزار شود تا مردم این منطقه هم بتوانند از این نعمت مرزی بودند بهره‌مند شوند.

زاهدی با اشاره به اینکه نعمت برق در تمام روستاهای این بخش وجود دارد، اضافه کرد: موضوع آبرسانی به روستاها از مباحثی است که به دلیل خشکسالی‌های چند سال اخیر با محدودیت‌هایی مواجه بوده است.

وی با بیان اینکه ظرف امسال و سال آینده 26 روستای بخش سرشیو گازدار می‌شود، افزود:‌ امسال نیز اعتبارات حوزه تامین زیرساخت‌های بخش کشاورزی نسبت به سال‌های گذشته 2 برابر شده است.

استاندار کردستان از 2 برابر شدن اعتبارات به دهیاری‌ها این بخش خبر داد و خاطرنشان کرد: ما به عنوان خدمت‌گذاران شما و نماینده دولت و نظام بنا داریم این محرومیت‌ها و عقب‌ماندگی‌ها را به کمک خود مردم جبران کنیم.آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :