لینکستان

نظرسنجی

نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟

خدمات پست،پست بانک و مخابرات{ ICT روستایی}

خبرگزاری فارس: تنها یک روستای بخش سرشیو سقز دارای گاز طبیعی

بخشدار بخش سرشیو سقز با عنوان اینکه 34 روستای این بخش از آب آشامیدنی سالم بهر‌ه‌مند هستند، گفت: تنها یک روستا در این بخش از گاز طبیعی بهره‌مند است.


به گزارش خبرگزاری فارس از سقز، محسن رجبی بعد از ظهر امروز در دیدار استاندار کردستان با مردم سرشیو که با حضور نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی صورت گرفت، ضمن تسلیت ارتحال آیت‌الله هاشمی اظهار کرد: حضور استاندار کردستان را در بخش کمتر توسعه یافته و محروم سرشیو را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم فتح بابی برای برطرف کردن بخشی از مشکلات موجود در این بخش باشد.

وی از مردم این بخش به عنوان مردمانی دلسوز و وفادار به نظام نام برد و گفت: مردم سرشیو به عنوان مرزداران انقلابی و متعهد به نظام در طول هشت سال جنگ تحمیلی از کیان ایران اسلامی دفاع و در کنار سایر ملت ایران در برابر دشمنان بعثی جانانه ایستادگی کردند.

بخشدار سرشیو سقز افزود: این بخش دارای 57 روستا است که به علت مسائل امنیتی، معیشتی و نبود امکانات رفاهی و زیرساختی از اوایل انقلاب تاکنون تعداد 12 روستا خالی از سکنه شده و در حال حاضر 45 روستای آن با جمعیت بالغ بر 10 هزار و 500 نفر دارای سکنه هستند.

رجبی با بیان اینکه 39 روستا از این تعداد دارای شوراهای اسلامی است و 6 روستای آن نیز به دلیل پایین بون جمعیت فاقد شورا هستند، گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بخش سرشیو سقز داری 33 دهیاری، 4 پاسگاه قضایی، 4 پایگاه بسیج مردمی، یک گردان عملیاتی سپاه، یک جایگاه عرضه مواد سوختی است و تمام روستاهای این بخش برق‌دار هستند.

وی با تاکید بر اینکه 34 روستای این بخش از آب آشامیدنی سالم بهر‌ه‌مند هستند، گفت: هشت روستا خارج از پوشش آب آشامیدنی سالم است و تنها یک روستا در این بخش از دارای گاز طبیعی است.

وی ضمن تقدیر از خدمات ارائه شده توسط دستگاه‌های خدمات‌رسان، گفت: بخش سرشیو سقز از نظر بهره‌مندی از شبکه خطوط همراه، گیرندگی شبکه‌های تلویزیونی و بهره مندی از گازرسانی به روستاها، استفاده از امکانات تحصیلی در مقاطع مختلف به ویژه پوشش تحصیلی دختران، راه‌های مناسب و سالن ورزشی سرپوشیده به شدت در مضیقه است.

بخشدار سرشیو سقز خاطرنشان کرد: با توجه به 33 کیلومتر مرز مشترک با عراق چند سال است بازارچه مرزی سیف تعطیل و ضربه سختی به اقتصاد خانواده‌های این بخش وارد شده است.

رجبی این بخش با وجود هم‌مرز بودن با کشور عراق از امنیت پایدار برخوردار است، گفت: این امنیت پایدار موجب آرامش روحی و روانی در ساکنان این بخش شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر ادارات خدمات‌رسان، تلاش‌های خوبی در راستای اجرای پروژه‌های مختلف، راه‌سازی، آب‌رسانی، گازرسانی و اجرای طرح هادی و غیره انجام شده است.

به گفته وی، در سال «اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» برای محرومیت‌زدایی هرچه بیشتر در این بخش، دهیاران مبلغ 720 میلیون تومان علاوه بر خودیاری خود روستائیان در زمینه مهار آب‌های سطحی، دفع بهداشتی فاضلاب احداث زمین ورزشی تهیه خودرو نیمه‌سنگین، برگزاری مراسمات و غیره هزینه کرده‌اند.آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :