تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام

آرشیودرباره ما

کلمات کلیدی

ارسال مطلب توسط مدیریت وب در تاریخ چهارشنبه هشتم شهریور 1396, 09:36 قبل از ظهر


مخابرات: معوقات بزودی پرداخت می‌شود

مادستان
كارگزاران دفاتر مخابرات روستایی باز هم برای چندمین‌بار با تجمع در مقابل شركت مخابرات استان اجرای قانون اداره كار و امضای قرارداد دائم شدند.
طبق نامه‌ای كه اداره كار به شركت مخابرات ارسال كرده  و در آن به ماده 83 قانون اشاره كرده، شركت مخابرات ایران مكلف است در صورت تمایل نداشتنكارگزار به عقد قرارداد مدت موقت، نسبت به انعقاد قرارداد دائم با وی اقدام كند و الزام كارگزاران به انعقاد قرارداد مدت موقت خلاف مقررات قانون فوق است.


مرادی یكی از كارگزاران حاضر در تجمع هم گفت كه طبق مصوبه مجلس در تاریخ 04/12/93، شركت مخابرات ایران مكلف به استمرار پرداخت حق بیمه و بستن قرارداد مستقیم تا زمان بازنشستگی به كارگزاران و پیمانكاران است. اما هدف شركت مخابرات بستن قراردادهای یكساله است كه برخی از كارگزاران به این موضوع تن داده اما تعدادی آن را نپذیرفته و قرارداد نبسته‌اند؛ زیرا بر اساس نظریه مشورتی مجلس و بخشنامه‌های وزارت كار، قراردادی كه در سال 93 بسته‌ایم، دائمی است و دیگر لازم نیست هر سال قرارداد امضا كنیم و مطالبه ما از شركت مخابرات هم این است كه این قراردادها را دائم تلقی كند و ما را برای امضای هر ساله آن تحت فشار قرار ندهد.
وی به نمایندگی از كارگزاران تجمع كرده، ادامه داد: همچنین از سال 94 معوقاتی داریم كه تاكنون پرداخت نشده؛ در واقع شركت مخابرات از سال 94 بر اساس حقوق قانون كار سابق پرداخت می‌كند و تاكنون بر مبلغ حقوق اضافه نكرده است.
نتیجه این تجمع این شد كه نمایندگانی از اداره كار و استانداری با مدیرعامل شركت مخابرات استان همدان جلسه‌ای گذاشتند و درباره این مشكل صحبت كردند. اما طبق گفته‌های مدیر روابط كار اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان همدان این مشكل به استان همدان مربوط نیست و در سطح كشور به این شكل عمل می‌شود.
حمیدرضا اسلامی توضیح داد: شركت مخابرات استان‌ها یك زمانی به صورت هیأت مدیره اداره می‌شدند كه اختیاراتی داشتند اما با خصوصی‌سازی از سال 88 استقلال آنها از بین رفت و اكنون تابع دستورات و مكتوباتی هستند كه بالادستی‌ها ابلاغ می‌كنند.
وی اضافه كرد: بر اساس مصوبه‌ای كه از سال 93 وجود دارد شركت مخابرات موظف است با كارگزاران قرارداد مستقیم تا زمان بازنشستگی ببندد اما شركت مخابرات تأكیدش بر این است كه مفهوم این مصوبه این است كه آنها كارگر دائم محسوب می‌شوند كه همین محل اختلاف شده و قصد ابطال آن را دارند. 
اسلامی ادامه داد: اما كارگزاران خواهان اجرای همین مصوبه قانون كار هستند كه ما هم تا زمانی كه وزارتخانه ابلاغ دیگری بكند، همین قانون را قبول داریم و معتقد هستیم كه قرارداد آنها دائم است.
وی در توضیح معوقات كارگزاران هم گفت: چون كارگزاران مخابرات روستایی در 2 سال اخیر قرارداد جدید امضا نكرده‌اند، مخابرات هم حقوق آنها را به‌روز نكرده و حقوق و مزایای آنهارا طبق قانون سال 94 پرداخت می‌كند كه در جلسه عنوان شد این درست نیست و چون كارگزاران در حال كار هستند، حقوقشان هم باید به‌روز شود كه شركت مخابرات استان قبول كرد تا 2 ماه آینده این موضوع را حل كند و چون بار مالی بالایی دارد، مخابرات توان پرداخت آن را در زمان كوتاه‌تر ندارد.  نظری‌پویا، مدیرعامل شركت مخابرات استان همدان هم به همدان‌پیام گفت كه تعداد زیادی از كارگزاران سالانه قرارداد خود را امضا كرده‌اند و اعتراضی ندارند اما معوقات كارگزاران معترض در حال پیگیری است كه بزودی پرداخت خواهد شد.
 


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :صفحات سایت


آخرین مطالب
» بسته «مطالبات کارگزاران مخابرات روستایی» پیشنهاد می‌شود/نیاز به تعامل و همفکری برای حل مشکلات ( شنبه پنجم اسفند 1396 )
» نتایج پیگیریها ، تلاشها و اقدامات فعالان و نمایندگان کارگزاران ( شنبه پنجم اسفند 1396 )
» تغییر رویکرد مدیران جدید مخابرات در مواجهه با کارگزاران مخابرات روستایی/تشکیل کارگروهی متشکل از مدیران مخابرات و نمایندگان کارگزاران ( یکشنبه بیست و نهم بهمن 1396 )
» نشست مدیرعامل شركت مخابرات ایران با نمایندگان کارگزار روستایی برگزار شد ( دوشنبه بیست و سوم بهمن 1396 )
» نتایج پیگیریها ، تلاشها و اقدامات فعالان و نمایندگان کارگزاران در سفر ۲۱ بهمن ماه به تهران ( دوشنبه بیست و سوم بهمن 1396 )
» تشکیل کارگروه ویژه برای حل مشکلات کارگزاران روستایی مخابرات ( دوشنبه بیست و سوم بهمن 1396 )
» دیوان عدالت اداری دغدغه‌های کارگزاران مخابرات روستایی را درک کند ( چهارشنبه هجدهم بهمن 1396 )
» تذکر کتبی به وزیر ارتباطات در خصوص لزوم تعیین تكلیف كارگزاران مخابرات روستایی ( چهارشنبه هجدهم بهمن 1396 )
» رجیستری یک مدل گوشی آسیایی از ۱۴ بهمن ماه آغاز می‌شود. دستور وزیر ارتباطات برای حل مشکل کارگزاران مخابرات روستایی ( چهارشنبه چهارم بهمن 1396 )
» ادامه بلاتکلیفی کارگزاران مخابرات روستایی/به بهانه خصوصی‌سازی قانون را دور زدند ( سه شنبه بیست و ششم دی 1396 )
» شركت مخابرات ایران برای موقت‌كردن قراردادهای كارگزاران روستایی برگ جدیدی رو كرد شگرد جدید مخابرات ( دوشنبه یازدهم دی 1396 )
» جوابیه جامعه کارگزاران مخابرات روستایی به اظهارات معاونت محترم نیروی انسانی شرکت مخابرات ایران جناب آقای مهندس دیانی در پی خبر ایشان در خصوص اپلای ( بکارگیری ) و پاداش عملکرد برای کارگزاران مخابرات روستایی ( دوشنبه یازدهم دی 1396 )
» امکان استفاده از نظام اپلای و پاداش عملکرد برای کارگزاران روستایی ( دوشنبه یازدهم دی 1396 )
» جامعه کارگزاران مخابرات روستایی در پی خبری شدن نظام پاداش: ( دوشنبه یازدهم دی 1396 )
» پیگیری برای رفع ایرادات واگذاری مخابرات ( یکشنبه دهم دی 1396 )
» تأکید وزیر ارتباطات به شرکت مخابرات ایران برای قرارداد کارگزاران روستایی ( شنبه هجدهم آذر 1396 )
» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات : فصل الخطاب در برخورد با کارگزاران روستایی مخابرات قانون است ( شنبه هجدهم آذر 1396 )
» ممنوعیت افتتاح حساب بانکی در روستاها لغو شد/احراز هویت روستاییان در شعب شهری پست بانک دیگر نیاز نیست ( شنبه یازدهم آذر 1396 )
» دستورکار هفته آتی کمیسیون‌های تخصصی مجلس/ حضور ۸ وزیر کابینه در جلسات ( یکشنبه پنجم آذر 1396 )
» یک تشکل عالی کارگران مخابرات در نامه‌ای مطرح کرد؛ ( شنبه چهارم آذر 1396 )

نظرسنجی
نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟لینکستان