تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام

لینکستان

نظرسنجی

نظرتون درباره ی این وبلاگ چیه ؟

خدمات پست،پست بانک و مخابرات{ ICT روستایی}

مخابرات: معوقات بزودی پرداخت می‌شود

مادستان
كارگزاران دفاتر مخابرات روستایی باز هم برای چندمین‌بار با تجمع در مقابل شركت مخابرات استان اجرای قانون اداره كار و امضای قرارداد دائم شدند.
طبق نامه‌ای كه اداره كار به شركت مخابرات ارسال كرده  و در آن به ماده 83 قانون اشاره كرده، شركت مخابرات ایران مكلف است در صورت تمایل نداشتنكارگزار به عقد قرارداد مدت موقت، نسبت به انعقاد قرارداد دائم با وی اقدام كند و الزام كارگزاران به انعقاد قرارداد مدت موقت خلاف مقررات قانون فوق است.


مرادی یكی از كارگزاران حاضر در تجمع هم گفت كه طبق مصوبه مجلس در تاریخ 04/12/93، شركت مخابرات ایران مكلف به استمرار پرداخت حق بیمه و بستن قرارداد مستقیم تا زمان بازنشستگی به كارگزاران و پیمانكاران است. اما هدف شركت مخابرات بستن قراردادهای یكساله است كه برخی از كارگزاران به این موضوع تن داده اما تعدادی آن را نپذیرفته و قرارداد نبسته‌اند؛ زیرا بر اساس نظریه مشورتی مجلس و بخشنامه‌های وزارت كار، قراردادی كه در سال 93 بسته‌ایم، دائمی است و دیگر لازم نیست هر سال قرارداد امضا كنیم و مطالبه ما از شركت مخابرات هم این است كه این قراردادها را دائم تلقی كند و ما را برای امضای هر ساله آن تحت فشار قرار ندهد.
وی به نمایندگی از كارگزاران تجمع كرده، ادامه داد: همچنین از سال 94 معوقاتی داریم كه تاكنون پرداخت نشده؛ در واقع شركت مخابرات از سال 94 بر اساس حقوق قانون كار سابق پرداخت می‌كند و تاكنون بر مبلغ حقوق اضافه نكرده است.
نتیجه این تجمع این شد كه نمایندگانی از اداره كار و استانداری با مدیرعامل شركت مخابرات استان همدان جلسه‌ای گذاشتند و درباره این مشكل صحبت كردند. اما طبق گفته‌های مدیر روابط كار اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان همدان این مشكل به استان همدان مربوط نیست و در سطح كشور به این شكل عمل می‌شود.
حمیدرضا اسلامی توضیح داد: شركت مخابرات استان‌ها یك زمانی به صورت هیأت مدیره اداره می‌شدند كه اختیاراتی داشتند اما با خصوصی‌سازی از سال 88 استقلال آنها از بین رفت و اكنون تابع دستورات و مكتوباتی هستند كه بالادستی‌ها ابلاغ می‌كنند.
وی اضافه كرد: بر اساس مصوبه‌ای كه از سال 93 وجود دارد شركت مخابرات موظف است با كارگزاران قرارداد مستقیم تا زمان بازنشستگی ببندد اما شركت مخابرات تأكیدش بر این است كه مفهوم این مصوبه این است كه آنها كارگر دائم محسوب می‌شوند كه همین محل اختلاف شده و قصد ابطال آن را دارند. 
اسلامی ادامه داد: اما كارگزاران خواهان اجرای همین مصوبه قانون كار هستند كه ما هم تا زمانی كه وزارتخانه ابلاغ دیگری بكند، همین قانون را قبول داریم و معتقد هستیم كه قرارداد آنها دائم است.
وی در توضیح معوقات كارگزاران هم گفت: چون كارگزاران مخابرات روستایی در 2 سال اخیر قرارداد جدید امضا نكرده‌اند، مخابرات هم حقوق آنها را به‌روز نكرده و حقوق و مزایای آنهارا طبق قانون سال 94 پرداخت می‌كند كه در جلسه عنوان شد این درست نیست و چون كارگزاران در حال كار هستند، حقوقشان هم باید به‌روز شود كه شركت مخابرات استان قبول كرد تا 2 ماه آینده این موضوع را حل كند و چون بار مالی بالایی دارد، مخابرات توان پرداخت آن را در زمان كوتاه‌تر ندارد.  نظری‌پویا، مدیرعامل شركت مخابرات استان همدان هم به همدان‌پیام گفت كه تعداد زیادی از كارگزاران سالانه قرارداد خود را امضا كرده‌اند و اعتراضی ندارند اما معوقات كارگزاران معترض در حال پیگیری است كه بزودی پرداخت خواهد شد.
 


آمار بازدید

کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :