تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام - نامه سرگشاده كارگزاران مخابرات روستایی به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ایی ( دامت بركاته )


http://static1.donya-e-eqtesad.com/thumbnail/MjJjZjVmM2Mx/QHn8O9nsSzT8qCU7RegsN6Pbb5v74eEtbKeSOh05RaY4kX0q0_Y_8Ut7TZyzEhnm/file.jpg

بسم اله الرحمن الرحیم

اَلـلّـهُـمَّ صَـلِّ عـَلـی مُـحَـمَّـد وَ آل مُـحـَمَّـد

مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای زیده عزّه

با سلام و سپاس و تحییات بیكران

به نام الله آغاز میکنیم که نام مبارکش آرامبخش روح و روان است و بهترین سرآغاز برای تمامی امورات

رهبر عزیزم
بر آن شدیم که نامه ای سرگشاده را به دور از هرنوع تعریف و تمجیدی كه حتم داریم شما هم علاقه ای به آن ندارید ، برایتان به رشته تحریر در بیاوریم آنهم به این دلیل كه حضوری دستانمان به دامان پر مهرتان نمی رسد تا فریاد رسی برایمان باشید و حلّالی برای مشکلاتمان ، که حقیقتا این مشكلات دردآور خاطر هر آزاد مردی را آزرده خاطر میکند و باعث رنج و عذابی بس عظیم و فراوان میشود ، به همین خاطر است كه لازم دیدیم با شما درد دلی هرچند مختصر داشته باشیم.
رهبرم
شاید بعضیها از نوشتن این نامه به حضور مبارکتان آزرده خاطر شوند و بخواهند به نوعی جبران نمایند ولی اجباراً و الزاماً بر آن شده ایم که وقت شریفتان را بگیریم چون میدانیم كه شما متعلق به همه ما هستید و این از بركات مقدس همین نظام است كه آزادانه با شما درد دلی كوتاه و مختصر داشته باشم.
به لطف پروردگار متعال نظامی مقتدر را داریم که برای تحکیم آن خونهای زیادی داده شده و برای سربلندی آن جانفشانیهای بی حد و حصری شده است و حال همه برآنیم و وظیفة خود میدانیم که با جان و دلمان محافظتش کنیم تا خدای ناكرده هیچ نوع گزندی از طرف دشمنان و نااهلان به آن نرسد.

اجازه بدهید خودمان را معرفی نماییم ، کارگزاران مخابرات روستایی هستیم با تحصیلات عالیه ، ساده زیست و کم توقع و با سابقه های بالا . سالیانیست صادقانه و با تمام توان مشغول خدمت رسانی به مردمان شریف روستاها هستیم و در این راه جوانی ، عمر و تحصیلاتمان را داده ایم كه صد البته چون خدمت به مردمان شریف و ساده روستا بوده است به آن افتخار میكنیم و هرگز از راهی که قدم در آن نهاده اییم پشیمان نیستیم ، ولی دریغا دور از چشم نظام مقتدر و سربلند جمهوری اسلامی ایران از طرف شرکت مخابرات ایران بر ما جفا و نامهربانی های گسترده ایی روا گردیده به شیوه ای که واقعاً حتی عرصه زندگی کردن را برایمان تنگ و تنگتر کرده است. انتظاری که داریم و چیزی را که میخواهیم قانونی و حتی از حداقلهاست ولی باز هم با نامهربانیها و ترشرویی های بیشتری روبر میشویم.

رهبر فرزانه انقلاب
 قراردادی دائمی طبق قانون کار جمهوری اسلامی ایران را با شرکت مخابرات ایران خواستاریم ، همان قراردادی را كه تمامی مفاد و مواد قانونی ( ماده 83 قانون مجلس شورای اسلامی و بخشنامه ها و ماده های قانونی قانون كار وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعی ) به ما ارزانی داشته است ، ولی  چرا و به چه دلایلی شركت مخابرات زیر بار آن نمیروند و از اجرای عدالت اجتماعی طفره میرود ، واقعا نمیدانیم . به جای حل مشكل بعد از سالیان سال خدمت راستین در روستاهای دور و نزدیك تهدیدمان به تسویه حساب ، اخراج و یا تحمیل قراردادهای موقتی خارج از موازین قانون کار میکنند و امنیت شغلی ما را به خطر می اندازند تا جاییكه در دیوان عدالت اداری نیز علیه ما شكایت میكنند تا بخشنامه های وزارت كار را كه در خصوص كارگزاران مخابرات روستایی صادر شده است را باطل نمایند . در سایه حكومت اسلامی به جای اینكه حقمان را بدهند از سادگی ما روستائیان سوءاستفاده نموده و دارند با قانون گریزی هایشان حق و حقوقمان را ضایع میكنند .
باورتان میشود بعد از این همه سال خدمت صادقانه حقوقی را كه كفاف زندگی مان را بدهد بر ما روا نمیدانند ؟ و اگر از آنها بپرسید میگویند : حقوق كارگزاران مخابرات روستایی با حقوق كاركنان دائمی و رسمی ها برابر است در حالی كه این گفته ها دور از واقعیت و برای منحرف كردن افكار عمومی ، شخصیتها و نهادهای مربوطه هست. در حالی که امنیت شغلی ما تهدید شده و حقوقمان کفاف زندگی مان را نمیدهد .
 متأسفانه دوستان و همكارانمان در شركت مخابرات ایران ( البته اگر ما را دوست و همكار خود بدانند ) این حق و حقوق قانونی را بر ما روا نمی بینند آنهم در سایه  نظامی که سراسر عدالت حضرت علی ( ع ) را در سرلوحه امورات خود دارد برای همین است که میگوییم برما جفاها شده است و ما حقیقتاً گله مندیم .
متاسفانه از نظر شركت مخابرات ایران عدالت همانی ست كه خود تعبیر و تفسیر میكنند و به بهانه های افزایش درآمد و بهره وری و كاهش هزینه ها حتی نیروی انسانی خود ( كارگزاران مخابرات روستایی ) كه سنگرداران واقعی در جبهه ارتباطات روستایی بوده و هستند را قربانی دیدگاها و عملكردهای خود میكنند.
به فرموده حضرت امام ( رحمته الله علیه ) و شخص شما ( دامت برکاته ) و دیگر بزرگان مملكت جمهوری اسلامی ایران قانون حرف اول میزند و همه باید از قانون تبعیت نمایند .

حضرت امام ( ره ) میفرمایند :
«در کشوری که قانون حکومت نکند ، خصوصا ، قانونی که قانون اسلام است ، این کشور را نمی‏توانیم اسلامی حساب کنیم.»

«اگر همه اشخاصی که در کشورمان هستند و همه گروه‌هایی که در کشور هستند و همه نهادهایی که در سرتاسر کشور هستند به قانون خاضع بشویم و قانون را محترم بشمریم ، هیچ اختلافی پیش نخواهد آمد.»

« نباید چنانچه یک قانونی بر خلاف نظر من بود ، من بیایم بیرون و هیاهو کنم که من این قانون را قبول ندارم ، این قانون خوب قانونی نیست. قانون خوب است ، شماها باید خودتان را تطبیق بدهید با قانون ، نه قانون [ خودش را ] با شما تطبیق بدهد. اگر قانون بنا باشد که خودش را تطبیق بدهد با یک گروه ، تطبیق بدهد با یک جمعیت ، تطبیق بدهد با یک شخص، این قانون نیست. قانون در رأس واقع شده است و همه افراد هر کشوری باید خودشان را با آن تطبیق بدهند. اگر قانون بر خلاف خودشان هم حکمی کرد، باید خودشان را در مقابل قانون تسلیم کنند، آنوقت است که کشور کشور قانون می‏شود.»

و یا شما خودتان ( مد ظله العالی ) فرموده ایید :
« مخالفت با قوانین و مقررات و دستورات دولت اسلامى که به‌طور مستقیم توسط مجلس شوراى اسلامى وضع شده و مورد تأیید شوراى نگهبان قرار گرفته ‏اند و یا با استناد به اجازه قانونى نهادهاى مربوطه وضع شده‏‌اند ، براى هیچکس جایز نیست و در صورت تحقّق مخالفت توسط فردى در این خصوص ، بر دیگران تذکر و راهنمایى و نهى از منکر لازم است ( البته با وجود شرایط نهى از منکر ) ».

رهبر عزیزم
و حال این شركت مخابرات ایران است كه به بهانه اینكه تا حدودی خصوصی شده است قانون را اجرا نمیكند و یا در پی اجرای ناقص آن است و این عملكرد تبعیض آمیز شركت مخابرات ایران است كه باعث اینهمه اختلافات و فشار و نگرانی ها شده است و متاسفانه گاها چنین وانمود میكند كه قانون در مورد ما شمولیت نخواهد داشت.

رهبرم
لازم است به عرضتان برسانیم كه مجلس محترم شورای اسلامی در 4 اسفند ماه 1393 قانونی به نام ماده 83 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ( 2 ) را برای ما تصویب نموده است و شركت مخابرات را مكلف به عقد قرارداد مستمر تا زمان بازنشستگی كرده و وزارت كار كه متولی تعیین نوع رابطه كارگری و كارفرمایی ست قرارداد دائم را مورد تائید قرار داده است ولی شركت مخابرات ایران به جای اجرای نص قانون مجلس و قانون كار از در تقابل با ما وارد میشود و به هر دری میزند تا قوانین مذبور را دور بزند برای مثال همچنانكه عرض نمودیم در دیوان عدالت اداری علیه ما كارگزاران ساده دل و قشر زحمتکش روستایی طرع دعوی نموده است.

مقام عظمای ولایت
و حال چون میدانیم و ایمان قلبی داریم كه شما رهبری عزیز اعتقادی راسخ به برقراری عدالت نه تنها در ایران عزیز اسلامی مان بلكه در سراسر گیتی پهناور دارید درد دلمان را نزد شما آورده ایم و شکایتمان را تقدیمتان مینماییم تا فریاد رسی برایمان باشید و چراغی را برای خانة پر از یأس و نا امیدیمان برافروزید و ما را از این همه دغدغه و نگرانیها كه مانند خوره ایی به جانمان افتاده است ، برهانید چون حقیقتا در ناامیدی مطلق نسبت به زندگی امروزی به سر میبریم ، باور بفرمایید دیگر هیچ راه بازگشتی برایمان متصور نیست كه دوباره از اول شروع كنیم چون بهترین عمر جوانیمان را در این راه گذاشته ایم . ما امروز به جای اینكه به فكر تأمین آینده فرزندانمان ، تربیت صحیح آنها و آماده سازی شان برای خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشیم متاسفانه بیشتر نگران وضعیت خودمان شده ایم كه آیا واقعا سرانجام نامبهم مان به كجا ختم خواهد شد در حالی که قانون را داریم  و آیا واقعا با این شرایط ناهمواری كه برایمان درست شده است میتوانیم اموراتمان را بگذرانیم ؟ ( والله اعلم ).
به همین چند سطر دردل بسنده میكنم و شما را به احدیت بی همتا میسپارم ، در نهایت ای رهبر آزاده ما کارگزاران مخابرات روستایی که از سابقه های بالای خدمتی برخورداریم از شما عاجزانه طلب استمداد می نماییم.

 رهبر خوبم لطفا به دادمان برسید .

با تقدیم احترامات خاص

جامعه كارگزاران مخابرات روستایی


طبقه بندی: کارگزاران مخابرات و ICT ،

تاریخ : دوشنبه هفدهم مهر 1396 | 01:07 بعد از ظهر | نویسنده : مدیریت وب | نظرات