تبلیغات
دفترارتباطات و فناوری اطلاعات روستای بسطام - کارگزاران مخابرات روستایی آذربایجان غربی در تشریح مشکلات مختلف خود نامه سرگشاده منتشر کردند
http://media.farsnews.com/Uploaded/Files/Images/1396/03/09/13960309001216_Test_PhotoH.jpg

کارگزاران مخابرات روستایی آذربایجان غربی برای تشریح مشکلات مختلف خود در خطاب به وزیر ارتباطات نامه سرگشاده منتشر کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه کارگزاران مخابرات روستایی آذربایجان غربی در تشریح مشکلات مختلف خود در خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم نامه سرگشاده‌ای به رشته تحریر درآوده‌اند.

در این نامه سرگشاده کارگزاران مخابرات روستایی به موضوع‌هایی نظیر سواستفاده از اصل خصوصی‌سازی قانون اساسی و تهدید به اخراج کارکنان، تقابل مخابرات با کارگزاران روستایی، تحمیل قراردادهای مغایر با قانون کار و ... اشاره شده است که در ذیل به صورت تفصیل آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای مهندس جهرمی وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات

با سلام و درود

از اینکه جوانی لایق و شایسته توانسته است مقام وزارت را به دست بگیرد خوشحالیم، دستیابی شما به این پست عالی رتبه را تبریک می‌گوییم و این اقدام دلیرانه و مدبرانه دولت تدبیر و امید را تحسین کرده و قابل ستایش می‌دانیم و همچنین رای اعتماد منتخبان ملت به شما را ارج می‌نهیم.

جامعه‌ای که در آن به کرامت و ارزش‌های انسانی بهایی واقعی داده نشود و کمرنگ شود آن جامعه دیگر نمی‌تواند پویایی و سرزندگی قابل وضوح و ملاحظه داشته باشد و قطعا دچار خلا و مشکلات عدیده‌ای خواهد شد که البته این را هم می‌شود به دستگاه‌ها و نهادهایی که با عوامل و نیروی انسانی سر و کار دارند تعمیم داد.

یکی از آن دستگاه‌هایی که در این نامه سرگشاده مد نظر می‌باشد شرکت مخابرات ایران است،
شرکت مخابرات ایران طبق اصل 44 قانون اساسی در سال 88 که تا حدوی حالتی خصوصی به خود گرفته است، همین اصل خصوصی‌ سازی را دستمایه‌ایی‌ برای اجحاف و ظلم و ناعدالتی به نیروهای انسانی خود مخصوصا قشر زحمت کش کارگزاران مخابرات روستایی قرار داده است.

از این منظر هیچ‌گونه توجهی به قوانین مجلس شورای اسلامی «ماده 83 قانون الحاق» و مواد قانونی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی «بخشنامه‌ها و آئین‌نامه‌های قانون کار) نکرده و اصل را بر تشخیص خود از موضوع در رابطه با کارگزاران می‌داند.

همچنان که تا به حال هم این رویکرد مخابرات کاملا برجسته و نمایان است.

تقابل مخابرات با کارگزاران روستایی که اولین سنگر و ستون ارتباطات روستایی بوده و هستند، مدت‌های زیادی‌ست که واقعا عرصه را بر این قشر خدمتگذار روستایی تنگ کرده است به گونه‌ایی‌ که هر روز شاهد نامه‌های تهدید به اخراج و تسویه حساب، فشار و تحمیل قراردادهای مغایر با قانون کار و تایید نشده از سوی وزارت کار، ارسال نامه‌های احضار به کمیته انضباطی برای بازخواست و تهدید ، پلمپ مراکز و .... می‌باشند .

دیگر اینکه سعی، تلاش و اقامه دعوی از طرف شرکت مخابرات برای ابطال بخشنامه وزارت کار در دیوان عدالت اداری نسخه پیچیده شده دیگری برای بی‌اثر کردن قوانین مجلس و کار می‌باشد.

این‌گونه هست که شرکت مخابرات می‌خواهد از کارگزاران به خاطر پیگیری‌های مداوم و مطالبات قانونی‌شان زهر چشم بگیرد و با سرنوشت و آینده آنها بازی خطرناکی کند و می‌خواهد تلاش و زحمات بی‌شائبه نمایندگان مجلس برای تصویب قوانین را به هدر داده و خنثی نماید.

این رویکرد تقابل گرایانه و هدفمند شایسته افراد ساده‌دل روستایی نیست که این چنین نامسئولانه با آنها برخورد شود و آینده آنها توسط شرکت مخابرات در هاله‌ایی از ابهام و تاریکی قرار داده شود.

حال که در مملکت عزیزمان ایران اسلامی داعیه عدالت حضرت علی ( ع ) وجود دارد و عدالت محوری یکی از ارکان اساسی ست آیا این گونه باید عدالت زیر سوال رود؟ آیا این گونه باید قدرت و ثروت و نفوذ کس، کسانی، سازمان و نهادی بتواند شمشیر عدالت را شکسته و پرچم ناعدالتی را برافراشته کند؟

آیا اینگونه باید قشری از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر روستایی مورد ناعدالتی‌های بی‌شمار سازمانی قدرتمند به نام مخابرات قرار گیرند؟ آیا تامین معاش و امنیت شغلی، حق کارگزاران مخابرات روستایی محسوب نمی‌شود که امروزه توسط شرکت مخابرات مورد تهدید و حمله قرار می‌گیرد؟ آیا و هزاران آیاهای دیگر ....

اگر ما کارگزاران غیر از اجرای نص قانون مجلس و وزارت کار حقوق بیشتر می‌خواهیم صد البته که زیاده خواهیم همچنانکه بارها هم ما را به ناحق متهم به زیاده‌خواهی نموده‌اند و اگر هم اجرای دقیق و بدون عیب و نقص قوانین را خواستاریم که می‌خواهیم، این شرکت مخابرات ایران خواهد بود که قانون‌گریزی می‌کند و قوانین را دور می‌زند پس باید با جدیت جلوی آن گرفته شود.

لازم به ذکر است طبق همان ماده ۸۳ قانون الحاق، وزارت ارتباطات یکی از آن سه وزارتخانه‌هایی‌ست که مکلف به حل مشکلات پیش‌رو شده است و یقین داریم شخص شما این توانایی را دارید که جلوی این قانون‌گریزها و ناعدالتی‌ها را بگیرید و شرکت مخابرات را به مسیر و مدار قانون برگردانید.

آیا صرف داشتن امتیازات پول و قدرت و ثروت، باید منجر به تمرد از قانون و قانون‌گریزی شود؟ که این حقیقتا برخلاف تمامی آموزه‌های دینی و اسلامی و همه موازین اخلاقی و عرفی و ساختار قانونی‌ست.

حقیقتا کارگزاران مخابرات روستایی راه برگشتی برای دوباره از اول شروع کردن ندارند چون تمام عمر، تحصیلات و توانایی خود را در راه شرکت مخابرات صرف کرده‌اند و حال اگر دولتمردان با افتخار آمار بالای خدمت‌رسانی به روستائیان عزیز در زمینه تلفن و اینترنت را اعلام می‌نمایند باید این واقعیت را پذیرفت که کارگزاران در این زمینه نقش‌آفرینی موثر داشته‌اند.

اکنون آینده همین کارگزاران ارتباطی مستقیم به تمکین مخابرات از قوانین جاری و ساری کشور دارد که امیدواریم این امر مهم، حساس و حیاتی با تدبیر و درایت شما حل و فصل گردد.
 
اکنون که کارگزاران مخابرات روستایی با این همه سابقه بالای خدمتی که دارند حقیقتا دچار بحران، استرس و فشار شدید فکری و ذهنی به خاطر تمامی اتفاقات پیش آمده شده‌اند که از طرف مخابرات بر آنها تحمیل شده است و دارند از عدم امنیت شغلی بعد از سالیان سال خدمت‌رسانی به روستائیان عزیز و خدمت به منافع و سیاست‌های شرکت مخابرات ایران رنج می‌برند.

آقای وزیر حل این مشکل اساسی می‌تواند گره گشای بسیاری از مشکلات موجود باشد و امیدی تازه و روشن به روحیه باخته شده این قشر روستایی بازگرداند و از شما در این زمینه انتظار کمک و یاری داریم.

با تشکر و سپاس و آرزوی موفقیت روزافزون

جامعه کارگزاران مخابرات روستایی

منبع : خبرگزاری فارس
تاریخ : چهارشنبه دهم آبان 1396 | 09:40 قبل از ظهر | نویسنده : مدیریت وب | نظرات